Kontakta oss


Skicka kontaktuppgifter och en kort beskrivning om vad ni vill ha
hjälp med så kontaktar vi er så snart vi kan.

 

 

Vi som jobbar här

 

Café

Ann Wigerthsson

Café
cafe@ersbodafolketshus.se
090-18 00 02

Vaktmästare & konferensvärd

Erik Eriksson

Vaktmästare & konferensvärd
erik.eriksson@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

Vaktmästare & konferensvärd

Daniel Jonsén

Vaktmästare & konferensvärd
daniel.jonsen@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

Biograftekniker, Webredaktör & Vaktmästare

Martin Wangdell

Biograftekniker, Webredaktör & Vaktmästare
martin.wangdell@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

När du skickar faktura till oss

Faktura

När du skickar faktura till oss
faktura@ersbodafolketshus.se

 

Styrelse:

Mahmoud Chninou - Ordförande
Erland Johagen - johagen@mac.se - Ordinarie ledamot
Alice Nikmanesh - alice.nikmanesh@gmail.com - Ordinarie ledamot
Hibba Saleh - hibbishaman@hotmail.com - Ordinarie ledamot
Bengt Gunnarsson - bengt.r.gunnarsson@gmail.com - Ordinarie ledamot
Jan Persson - janp956@gmail.com - Suppleant
Christer Vahlberg - bochrvah@gmail.com - Suppleant
Hans-Åke Rönnlund - hans_ake_ronnlund@outlook.com - Suppleant

Pressmeddelanden 2021: Vaccinationsintyg införs på Ersboda Folkets Hus danser


TEKNISK INFORMATION 

SCENINFO ERSBODA FOLKETS HUS
TEKNISK SPEC LJUD & LJUS

DROGFRITT HUS

Ersboda Folkets Hus styrelse beslutade 2020 att huset ska arbeta mer för att bli ett öppnare hus för alla. Ett resultat av detta är att våra arrangemang inte har någon åldersgräns. Vi rekommenderar dock att du som är under 13 år går på våra konsetrer i målsmans sällskap. Det här beslutet innebär också att vi är ett drogfritt hus utan serveringstillstånd för alkohol. Allt för att bli ett öppnare hus och en trygg mötesplats för alla. 

TILLGÄNGLIGHET

Ersboda Folkets Hus har handikappanpassad entré, handikapptoalett, hiss till 2:a våningen och hörslinga i lokalerna Valhall och Folkan.

VERKSAMHETSSTÖD

Umeå Kommun, Statens Kulturråd

PARTNERSKAP

Rädda Barnen

 

 

 

Om ni upptäcker något fel på hemsidan kontakta gärna Restaurangwebben webbdesign och bokningssystem för restauranger.