Kontakta oss


Skicka kontaktuppgifter och en kort beskrivning om vad ni vill ha
hjälp med så kontaktar vi er så snart vi kan.

 

 

Vi som jobbar här

 

Vaktmästare & konferensvärd

Erik Eriksson

Vaktmästare & konferensvärd
erik.eriksson@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

Vaktmästare, konferensvärd & ansvarig för EFH Musikstudio

Daniel Jonsén

Vaktmästare, konferensvärd & ansvarig för EFH Musikstudio
daniel.jonsen@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00, 076-1442937

Biograftekniker, Webredaktör & Konferensvärd

Martin Wangdell

Biograftekniker, Webredaktör & Konferensvärd
martin.wangdell@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

Restaurangchef Folkan

Maria Johansson

Restaurangchef Folkan
cafe@ersbodafolketshus.se
090-18 00 02

Ljud, ljus & bildtekniker

Kalle Flodin

Ljud, ljus & bildtekniker
kalle.flodin@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

Projektledare Nya Mötesplatser

Darin Baroshki

Projektledare Nya Mötesplatser
darin.baroshki@ersbodafolketshus.se
073-9824571

Projektmedarbetare Nya Mötesplatser

Emelie Svanström

Projektmedarbetare Nya Mötesplatser
emelie.svanstrom@ersbodafolketshus.se
070-8696501

Projektmedarbetare Nya Mötesplatser

Filsan Hagi Ali

Projektmedarbetare Nya Mötesplatser
filsan@ersbodafolketshus.se
0708-696495

Administratör

Fredrik Tykosson

Administratör
fredrik.tykosson@ersbodafolketshus.se
090-18 00 00

När du skickar faktura till oss

Faktura

När du skickar faktura till oss
faktura@ersbodafolketshus.se

 

Styrelse:


Hussein Thamir - hjtamir@hotmail.com - Ordförande 
Gunnel Lagerkvist - gunnel@mariehem.net - Vice Ordförande
Gunne-Gerd Holmlund - gunnegerdh@gmail.com - Ordinarie ledamot
Erland Johagen - johagen@mac.se - Ordinarie ledamot
Alice Nikmanesh - alice.nikmanesh@gmail.com - Ordinarie ledamot
Hibba Saleh - hibbishaman@hotmail.com - Ordinarie ledamot
Bengt Gunnarsson - bengt.r.gunnarsson@gmail.com - Ordinarie ledamot
Jan Persson - janp956@gmail.com - Suppleant
Christer Vahlberg - bochrvah@gmail.com - Suppleant
Hans-Åke Rönnlund - hans_ake_ronnlund@outlook.com - Suppleant

Pressmeddelanden 2021: Vaccinationsintyg införs på Ersboda Folkets Hus danser


TEKNISK INFORMATION 

SCENINFO ERSBODA FOLKETS HUS
TEKNISK SPEC LJUD & LJUS

DROGFRITT HUS

Ersboda Folkets Hus styrelse beslutade 2020 att huset ska arbeta mer för att bli ett öppnare hus för alla. Ett resultat av detta är att våra arrangemang inte har någon åldersgräns. Vi rekommenderar dock att du som är under 13 år går på våra konsetrer i målsmans sällskap. Det här beslutet innebär också att vi är ett drogfritt hus utan serveringstillstånd för alkohol. Allt för att bli ett öppnare hus och en trygg mötes- plats för alla. 

SAMARBETSPARTNERS

VK Media (Officiell evenemangspartner), Umeå Teaterförening, Norrlandsoperan, Fritid för alla

PÅGÅENDE PROJEKT I HUSET

Boverket - Nya Mötesplatser, Umeå Kommun - Miljöskjutsen, Ideell Kulturallians - Smittsäker dans (barn & unga), Statens Kulturråd - Ersboda Beats, Statens Kulturråd - Smittsäker dans (seniorer)

 

 

 

Om ni upptäcker något fel på hemsidan kontakta gärna Restaurangwebben webbdesign och bokningssystem för restauranger.